מגוון טיפולים נוספים

טיפולי חניכיים

הבסיס של בריאות הפה והשיניים נעוץ בבריאות החניכיים – הרקמה שעוטפת את השן, מגינה עליה מפני מגע עם גורמים זרים, ובכך מונעת חיכוך בין המזון לבסיס השן. החניכיים עשויות להיפגע בעקבות גורמים רבים, כגון: חיידקים, גירויים כרוניים מתמשכים וטיפולי אורתודונטיה. על מנת להימנע ממחלות חניכיים, יש לבצע טיפול חניכיים קבוע.

מניעת בעיות חניכיים

בעיות חניכיים עלולות ליצור דלקת חניכיים או נסיגת חניכיים: 

  • דלקת חניכיים – מאופיינת בנפיחות, באדמומיות וברגישות בחניכיים. נגרמת בעיקר מצחצוח לא טוב, מתזונה לקויה ומעישון, ועלולה להתפתח לכדי נסיגת חניכיים אם מזניחים אותה.
  • נסיגת חניכיים – מאופיינת בעיקר בירידת שולי החניכיים עד כדי חשיפת בסיס השן. עשויה להיגרם בין היתר מצחצוח לקוי ואגרסיבי של השיניים. נסיגת חניכיים חמורה עלולה לגרום לנשירת השיניים, ולכן במקרים כאלו יש לבצע טיפול חניכיים באופן קבוע וביתר תשומת לב.

מלבד טיפול חניכיים מקצועי, ניתן להימנע מבעיות חניכיים בעזרת טכניקות פשוטות, עליהן יש להקפיד כל הזמן: צחצוח שיניים נכון בתנועות מעגליות לפחות פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי, שטיפה במי פה וניקוי הלשון בעת הצחצוח. בנוסף לטכניקות אלה, יש לבצע תחזוקה קבועה של בריאות החניכיים, המתבצעת על-ידי שיננית באופן סדיר אחת לחצי שנה.

שיננית

על חשיבות המניעה בכל תחומי חיינו, דובר כבר רבות.

בתחום בריאות השיניים והחניכיים אין הדגשה מספקת ולא מיוחסת לנושא החשיבות והביצוע הנדרשים.
ההשקעה במניעת תחלואה, הינה הקלה הקצרה והזולה שאפשר לעלות על הדעת.
אם אפשר לחיות עם שיניים וחניכיים בריאות בהשקעה קטנה של פחות מ-5 דקות ליום, מדוע לא לקחת מתנה כזו בשתי ידיים?
הגעה לשיננית פעמיים בשנה וביקורת אצל הרופא, הנהוגים במרפאתנו, כולל הדרכה לשימוש נכון ותדיר באביזרים מותאמים אישית לכל אחת ואחד, יבטיחו שקט מטיפולי שיניים וחניכיים לזמן ארוך ואף יחסכו הוצאות ניכרות!

מטופלים בסיכון גבוה

במרפאה מעניקים טיפול גם למטופלים בסיכון גבוה, בעלי בעיות רפואיות שונות (כגון סוכרת ובעיות במערכת קרישת הדם), נוטלי תרופות למיניהן, מטופלים בגיל הזהב ועוד. מטופלים אלו דורשים טיפול דנטלי שונה ומותאם, במטרה לשמור על בריאותם לאור מצבם המקורי. הרופאים המקצועיים במרפאתו של ד"ר מאיר טל הם בעלי הסמכה וניסיון בכל התחומים האלו.

Call Now Button