טיפולי שורש תחת מיקרוסקופ

בריאות השיניים היא נגזרת ישירה של ניקיון החניכיים והפה. שמירה על ניקיון השיניים באמצעות צחצוח והקפדה על שימוש בכלים לניקיון הפה, אמורות למנוע מקרים של זיהום והצטברות חיידקים. במידה שבריאות השיניים נפגעה, הן כתוצאה מתחזוקה לקויה והן כתוצאה מפגיעות חיצוניות, נדרשת התערבות של רופא שיניים עד כדי טיפול שורש.

מהו טיפול שורש?

מדובר בטיפול שגרתי לגמרי, במסגרתו פותח רופא השיניים את השן, מסיר את החיידקים ומנקה את תוך השן. לאחר מכן, הוא ממלא את השן הפגועה בחומר סתימה מיוחד ולבסוף סוגר מחדש את השן.

טיפול שורש נעשה בהתאם לבעיה שגרמה לשן להיחלש, ובהתאם למצב השן בעת הפנייה לרופא השיניים. מתוך כך, משך הטיפול עשוי להשתנות בהתאם למצב השן. ישנם טיפולים המפוצלים למספר פגישות, ובהן תהליך דומה אך ארוך יותר לטיפול בבעיה. ישנם מקרים בהם הטיפול בשן אורך פגישה אחת בלבד, במהלכה מסיימים את כל תהליך הטיפול.

מתי נהוג לבצע טיפול שורש?

במקרים בהם נשברת השכבה המכסה את השן, או השכבה המגינה על החלק בתוך השן שמחובר לעצבים, או כאשר שכבה זו מאבדת מחיוניותה עקב בעיות חניכיים. 

מיקרוסקופ טיפולי בהליך טיפול השורש

מאחר שרופא השיניים פועל בסביבה הפנימית של השן בעת טיפול שורש, ומאחר שבסביבה הפנימית של השן חשופים העצבים בפה, הטיפול בבעיות בשורש השן עשוי להיות כרוך בכאבים. לכן, משתמשים במרפאה במיקרוסקופ טיפולי – כלי פורץ דרך המאפשר לרופא לראות בבירור את השן במהלך עבודתו, בהגדלה של עד פי 60, ובכך לבצע פעולות עדינות במיוחד מבלי לגרום כאבים מיותרים לחולה.

Call Now Button