אורתודונטיה

יישור שיניים
כל הטיפולים החדשניים לילדים, נוער ומבוגרים

אורתודונטיה משמעה יישור השיניים והלסת בילדים ובמבוגרים. מדובר בטיפול חשוב למטופל הן מבחינה בריאותית והן מבחינה אסתטית. טיפולי אורתודונטיה עשויים לקחת מספר חודשים ואף שנים, בהתאם לגיל המטופל ולמצבו הבריאותי. ישנם התקנים קבועים ונסתרים, המאפשרים למטופל להמשיך בשגרת חייו ללא מאפיינים ויזואליים של הטיפול.

טיפולי אורתודונטיה כדאי להתחיל כבר מגיל 7 או 8, לקראת סיום התקופה שבה מתחלפות שיני החלב בשיניים קבועות. בשלב זה יכול האורתודונט לאבחן את מצב הלסת והשיניים, תוך בחינה של תזמון החלפת שיני החלב וגדילת השיניים הקבועות. אבחון זה מאפשר לאורתודונט לקבוע כבר בגיל צעיר את צורכיו ובעיותיו של המטופל בנושא תפקוד מערכת השיניים והלסתות, ולפעול למען שיניים ישרות בעתיד.

יישור השיניים מתאפשר בעזרת כלים ייעודיים, ניידים או מקובעים, המבצעים את עבודתם 24 שעות ביממה, תוך שמירה על תפקודם המקורי. 

ישנם סוגים שונים של מכשירים ליישור שיניים:

התקנים ניידים / פלטות שקופות (קשתיות)

התקנים ניידים הם פלטות ורסנים המונעים את תזוזות השיניים וגורמים להן להתיישר. מכשירים אלו אינם קבועים בתוך הפה, אלא ניתנים להוצאה ולהחזרה. הם מיועדים בעיקר עבור טיפולים הדורשים שינויים קטנים.

פלטות שקופות

שיטת טיפול המתבצעת באמצעות תוכנת מחשב ומיועדת בעיקר למבוגרים. הפלטות ממוקמות בנוחות על השיניים, ללא חלקי מתכות או חוטים, ומותאמות להן במדויק. מכיוון שהן שקופות, אף אחד לא שם לב שהן שם. ניתנות לשליפה בעת אכילה וצחצוח או בכל פעם שהמטופל מעוניין להיות ללא המכשיר בפה.

התקנים קבועים

אלו ההתקנים העיקריים ליישור שיניים. ההתקנים הקבועים מאפשרים מתיחות עדינות, המתבצעות על-ידי האורתודנט ומשפיעות על תזוזות השיניים בכיוון הרצוי. המתיחות נעשות אחת לתקופה ומאפשרות מעקב רציף אחר התקדמות. התקנים אלה הם מסוג גשר ודומיו.

התקנים פונקציונליים

סוג נוסף של התקנים המאפשרים יישור יעיל. לרוב הם ממוקמים חיצונית לפה, ומטרתם להשפיע על תזוזות הלסתות בנוסף לתנועת השיניים. הם נמצאים בשימוש בעיקר בקרב גילאים צעירים, בהם ישנם התפתחויות ושינויים משמעותיים של הגוף.

Call Now Button